×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Tarihçe & Hakkımızda

Anatolian Houses Hotel, asırlara dayanan Kapadokya tarihini her bir köşesinde hissedebileceğiniz, sahip olduğu sekiz adet Peribacası ile muhteşem konumu, tarihi eserler ile dekore edilmiş özel kaya ve geleneksel taş odası ile sizlere bir masal vadetmektedir. Kültür Bakanlığına kayıtlı paha biçilemez tarihî eserlerin mistik havası, sizlere “müze” konseptini sonuna kadar yaşatacaktır. Eşsiz manzarası, seçkin ekibi ve kusursuz hizmet anlayışı ile Anatolian Houses Hotel, sizleri vadedilen bu masalın kahramanı olmaya davet etmektedir.

Birbirinden özel 33 odası bulunan Anatolian Houses, iki bölümden oluşmaktadır. Ana bölümde 19 odası bulunan otel, 8 adet Peribacasına sahiptir. Ana bölümden ikinci bölüme yer altından oldukça ilgi çekici bir tünel ile bağlanılmaktadır. Bu bölümde yer alan 15 adet mağara ev, aslına sadık kalınarak restore edilmiş ve nihayetinde Kapadokya bölgesinin “en çok Peribacasına sahip” oteli Anatolian Houses ortaya çıkmıştır. Aslına uygun ve titizlikle yapılan restorasyon Kapadokya mimarisi ve ruhu için oldukça seçkin bir örnek teşkil eder.

Bölgenin neredeyse tamamını görmenize olanak tanıyan Göreme Seyir Tepesi’nin (Aşıklar Tepesi) hemen önünde bulunan benzersiz konumu sayesinde oda ve süitlerinin büyük bir bölümü, bahçesi, terasları ve barı ile Kapadokya’nın muhteşem manzarasına hâkim olabilirsiniz. Anatolian Houses Hotel, Göreme Vadisi, Kızıl Vadi, Avanos gibi görsel anlamda Kapadokya'nın en önemli güzelliklerini içeceğinizi yudumlarken seyredebileceğiniz teraslara sahiptir. Kapılarını açtığı ilk günden itibaren seçkin misafirlerine kusursuz hizmet sunmayı ilke edinmiş olan Anatolian Houses Hotel, Kapadokya bölgesini ziyaret eden özel misafirlerin değişmez ve öncelikli tercihi olmaya devam etmektedir.

Anatolian Houses Hotel bünyesinde bulunan, oldukça meşakkatli ve titiz bir restorasyon işleminden geçmiş mağaralarda Hititler, Persler ve ilk Hristiyanlar olan Romalıların yaşadığı bilinmektedir. Selçuklu dönemiyle birlikte elle yontulmuş sarı taşlarla yapılan evler de yaşam yerleri olarak kullanılmaya başlamıştır. Asırlarca Hitit, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı halkı tarafından barınma amaçlı ev olarak kullanılmış olan Peribacaları, mağaralar ve taş evler, sahip olduğu geçmişin dokusunu kaybetmeden Anatolian Houses Hotel kalitesi ve özeniyle misafirlerin hizmetine sunulmaktadır.

Otelin bahçesinde Kapadokya’da ilk ve tek olma özelliği taşıyan, yörenin şaraplarının tadımını gerçekleştirebileceğiniz “Şarap Çeşmesi” bulunmaktadır. Bu çeşmeden akan şarap, bölgenin üzümlerinden üretilmektedir.

Anatolian Houses Hotel olarak tarihimizin ön plana çıkarılması için yapılan çalışmaların haricinde, sosyal sorumluluk projeleri de yürütmekteyiz. Bu bağlamda Kapadokya Engelli Yetenekliler Derneği “Little Prince Academy” kurulmuştur. Kapadokya Engelli Yetenekliler Derneği (KEYDER), özel gereksinimli bireylerin bilimsel, toplumsal, sanatsal, kültürel alanlarda kendi deneyimleriyle bireysel yetenek ve ilgilerini keşfederek yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı amaç edinmiştir. Otelimiz, bu amaç doğrultusunda “Little Prince Academy”yi kurmuş ve 4 Nisan 2016 yılında Nevşehir’in Kapadokya Bölgesinde hizmete başlamıştır.  Little Prens Academy, 2016 yılında Türkiye’nin dört bir yanından ve farklı ülkelerden 273 genç proje gönüllüsü ile 400 özel gereksinimli bireyin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmuştur.

KEYDER, vizyon ve misyonunun yanı sıra kuruluş hedefleri doğrultusunda gönüllülük esası ile gençlerin enerjisinin toplumsal faydaya dönüştürülmesi, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin yeteneklerini keşfetmelerine katkıda bulunma, bu bireylerin hayatta kendi ayakları üzerinde durmalarına destek olma, onları sosyal bireyler hâline dönüştürme ve toplumda yer edinmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Anatolian Houses