×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Kapadokya

Eğer Kapadokya Kelimelere dökülmek istenseydi, bu bir şiir olurdu.
Yeryüzünün bu parçasında birçok yaşanmışlık ve birçok ölüm.
Kapadokya yıllar boyu Asurlu tüccarlara, erken Hıristiyan döneminde kendini tanrıya adamış bir münzeviye ve evinden uzakta olduğunu söyleyen bir Romalı askere ev sahipliği yaptı.
Özetle, bu sayfada kısa bir hikaye bulacaksınız fakat Kapadokya üçgeninin tamamını dolaştığınızı ve bunca yıl sonra geriye kalanları göreceksiniz.

Genel Bilgi Kapadokya, genel olarak Hasan dağı,Erciyes dağı, Aladağlar ve Kızılırmak arasında kalan coğrafik bölgeye verilen eski bir addır. Kapadokya 24 Kasım 1986 tarihinde UNESCO tarafından Dünya Kültürel ve Doğal Mirası olarak İlan edilmiştir. Bu eşsiz bölgenin oluşumu, 25 milyon yıl önce volkanlar faaliyete geçtiğinde biriken lav, bazalt ve kül ile başlamış. İnanılmaz miktardaki volkanik madde, bölgeyi peri masalı diyarı haline getirmiştir.

Sarı kayalar, gerçeküstü manzarada fantastik bir görünümdür.

Bu bölgenin tarihi de oldukça zengindir. Yumuşak kaya dokusu, tarihin ilk dönemlerinden itibaren bölgeyi yerleşim için ideal kılmıştır. Bölgede yerleşim, prehistorik çağda başlar fakat Kapadokya tarihinin en ilgi çekici kısmı Roma ve Hıristiyanlık dönemidir.

St. Paul'un bölgeyi ziyaretinden kısa bir süre sonra ilk Hıristiyan toplulukları bölgede belirmeye başlamış ve bu durum Hıristiyan tarihinde önemli bir yere sahiptir. Tıpkı manastırları ve manastır hayatının kurallarını oluşturan St. Basil gibi. Ayrıca bölgede St. Gregory ve başka rahipler de yaşamıştır. Hıristiyanlık Doğu roma İmparatorluğu sınırları içinde yayılmaya başladığında İsa dan sonra 313 yılına kadar Hıristiyanlar, Roma lılar dan gizlenmişlerdir. Erken Çağdan kalan yer altı mağaralarını kullanmışlar ve bunları büyük yer altı şehirlerine çevirmişlerdir.

Bitki örtüsünün en iyi zamanı mayıs ve eylül’dedir, çiçekler açar, doğa renklenir, çiğdemler olur.

Kapadokya bölgesinin doğu sınırında bulunan Sultan Çiftliği, kuşların göç yolu üzerinde önemli bölgelerden biridir. Sultan çiftliğinde kuş gözlemciliği için oldukça değişik kuşlar bulunmaktadır.

Yürüyüş esnasında görebileceğiniz birçok tür arasında Flamingolar, ibis kuşları, akbabalar, bülbül, ispinoz kuşu ve daha bir çok kuş türü bulunmaktadır. Doğal yaşamda tilkiler, yılanlar ve farelerle karşılaşabilirsiniz.

Anatolian Houses