×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Sıradışı Otel Deneyimi

Sıradan otellerden ve tatillerden sıkıldınız mı? Öyleyse sizi Kapadokya mağara oteli denilince akla gelen Anatolian Houses’a davet ediyoruz. Kapadokya milyonlarca yıl önce yanardağların kurduğu Nevşehir’i, Aksaray’ı ve Niğde’yi içine alan bölge. Peribacalarıyla turist çekse de, Hacı Bektaş Veli ve Bağbozumu şenlikleri ile kültürel etkinlikleriyle de ünlü. Kısacası Kapadokya’ya gelmek için sebep çok... Bu masalsı şehir sizi sıradan dört duvar otellerde misafir etmeyecek. Kapadokya mağara otelinde sıra dışı bir tatil deneyimleyeceksiniz. Masalsı, şehre özgü, taşların içleri oyularak yapılmış, dokusu bozulmadan restore edilmiş otellerde kalmak tatilinizi unutulmaz kılacak.

Milyonlarca yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bölgede yaşayanlar, gerek iklim şartlarından gerek savunma amaçlı taşları oyarak kendilerine ev yapmışlar. Şehirlerarası ulaşım için de yer altında tünel inşa etmişler. Bu doğa harikalarından çok azı günümüze kadar gelebilmiş.

Kapadokya’da Neler Yapılır?

Kapadokya mağara oteli, sadece mimari özellikleri ile değil; manzarası ile de şaşırtıyor. Otellerin yapıldığı konumlar bölgede birçok yere hakim. Böylece balon turlarını otelin balkonundan izleyebilir, coğrafyanın sunduğu bütün güzellikleri görebilirsiniz. Dilerseniz bölgenin üzümlerinden üretilmiş yöreye özgü şaraplardan alıp manzaraya karşı yudumlayabilirsiniz.

Kapadokya’nın güzelliği resmi tarihlere de geçmiş. Yunanlı resmi tarihçi Ksephones, “Onbinlerin Dönüşü” adlı eserinde Pers savaşından söz ederken Kapadokya’nın yeraltı tünellerinden, bölgenin özelliklerini de eklemiş.  Ordunun savaştan yorulduğunda Derinkuyu yeraltı tünellerinde konakladığını da anlatmış. Tarihin yazıldığı yeri, Kapadokya mağara otelinde görebilirsiniz.

Sıradan otellerdeki hizmetten daha fazlası Kapadokya mağara otellerinde mevcut. Otelin spa, sauna ve havuz hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Buraya ulaşmak için yeraltı tünellerini kullanmanız gerekecek.

Kapadokya’da görülen taşların yontulması ile yapılmış evler, yeraltı tünelleri ve bunların birleşimiyle oluşmuş şehirler dünyada ilk ve tek. Yani kelimenin tam anlamıyla bu yöre eşsiz. Hem Türkiye’nin hem de bölgenin jeopolitik özelliklerinden faydalanmak bir turizm ağı oluşturmuş.

Kapadokya Peribacaları ile ün yapmış olsa da onu farklı kılan Kapadokya mağara otelleri, milyonlarca yıl önce yapılmış yeraltı tünelleri ve şehirleri, bölgeye özgü şarapları, balon ve at gezileri var.

Kartpostallardan tanıdığımız manzara çok da uzak değil, Kapadokya mağara otellerinde sizi bekliyor.

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses