×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatilinizi geçireceğiniz oteli seçerken titiz davranmanız gayet anlaşılır. Söz konusu masallardan fırlamış şehir Kapadokya otelleri olunca daha bir dikkatli olmanız gerek. Gezilip görülmesi gereken birçok yer var. İşte aradığınız kriterlere uygun oteli seçme rehberi!

  1. Merkezi Konumda Olması

Kapadokya otelleri için merkezi konumdan ziyade, ziyaret etmek istediğiniz tarihi yerlere ulaşımı kolay mı ya da otel ulaşım konusunda kolaylık sağlıyor mu öğrenmek gerekiyor. Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos bölgelerinin keşfi için bazı oteller tur düzenliyor, böyle bir durumda merkezden uzak olmak eksi olmuyor.

 

  1. Oda Seçenekleri

Oda seçenekleri, konaklamada sürecinizde konforla yakından ilgilidir. Odanın imkanları, yatak sayısı, temizliği gibi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer odanızla ilgili bir sorun yaşarsanız değiştirebilme imkanı olması önemlidir. Otelin odalarını internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından öğrenebilirsiniz.

 

  1. Fotoğrafların Gerçekliği

Otelin internet sitesindeki fotoğraflar ile acente sitesindeki fotoğrafların birbirini tutması gerek. Bunu teyit etmenin en kolay yanı da otel karşılaştırma sitelerini ve otelin sosyal medya hesaplarını kullanmak. Böylece nasıl bir otel seçtiğinizi görebilir, beklenmedik bir durumla karşılaştığınız zaman da gösterecek bir kanıtınız olur. Anatolian Houses da misafirlerimiz böyle durumlarla karşılaşmıyor.

 

  1. Fiyata Dahil Olan Hizmetler ve Paketler

Otel için rezervasyon yaparken seçeceğiniz paketlerde içine dahil olan veya olmayan şeyleri mutlaka öğrenmelisiniz. Otellerin sitesinde bu bilgiler mevcuttur. Böylece aldığınız hizmet dışında başka bir şeye para ödemezsiniz. çoğu zaman bölge turları pakette ekstradır ya da tur kapsamında gezilecek müze ve ören yerlerinin ücreti paketin içinde bulunmaz.

 

  1. Havuzlu Otel, Yetişkin Oteli, Aile Oteli Ayrımları

Oteller kendi içlerinde hizmet verdikleri kapsama göre ayrılıyorlar. Yetişkin otelini genellikle çocuksuz aileler ve balayı çiftleri tercih ediyor. Tatilinizi sakinlik içinde geçirmek istiyorsanız yetişkin otellerinden faydalanabilirsiniz. Aile otellerinde genellikle çocuklarıyla tatil yapmayı tercih edenleri görürsünüz. Aile otellerinde genellikle çocuk ve yetişkin havuzu olmaz üzere iki havuz bulunur. Çocuk havuzunda onların oynamaları için küçük oyun parkurları da olur. Anatolian Houses da havuzların yanında hamam ve sauna da bulunur.

 

 

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses