×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Mağara Oteli

Eşsiz tatil deneyimi için fotoğraflarda, dizilerde gördüğünüz coğrafyayı ziyaret ederken, dokuyu içinizde hissettirecek atmosfer konaklamanızı unutulmaz kılacak. Bu yüzden; Nevşehir’in incisi güzel atlar ülkesi Kapadokya’da konaklamak isteyenlerin ilk tercihi mağara oteli olmalı.

Konsept Olarak Mağara

Kapadokya’ya yerleşen ilk milletler coğrafyanın verdiği özellikten dolayı taşları oymuş ve oraya yerleşmişler. Barınma ihtiyaçlarının yanı sıra savunma ihtiyaçlarını da böyle karşılamışlar. Hatta yeraltı tünelleri ile hem şehirlerarasında gidip gelmişler hem de olası saldırı sırasında tünelleri kullanarak kaçabilmişler. Şimdilerde de Kapadokya turizmi balondan ya da peribacasından çok mağara Oteli konseptiyle göz önünde. Yurtiçi ve yurtdışından birçok turist bu konsepti görmek ve deneyimlemek için tatilini Kapadokya’da yapıyor.

Kapadokya’da Ne Var ?

Kapadokya denilince akla ilk gelen peribacaları olsa da, eşsiz coğrafya size bundan çok daha fazlasını vadediyor. Mağara oteli deneyimlenmeli, Unesco’nun Dünya Mirası listesine aldığı Göreme Açıkhava Müzesi ziyaret edilmeli, Hristiyanların misyonerlik faaliyetlerini yürütmek için kurdukları binlerce yıllık manastır ve kiliseler karış karış incelenmeli...

“Güzel atlar ülkesi” anlamına gelen Kapadokya, elbette ismine yakışır biçimde güzel atlarla ziyaretçilerine bölgeyi gezdiriyor. Mağara otelinde konaklamak için Anatolian Houses’ı seçenler otelin at turlarından faydalanabiliyor, atın iyileştirici gücünü deneyimleyebiliyor. Turlar, özel olarak binicilik eğitimi gerektirmeden deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Kültür ve sanata doymak isteyenler Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Kapadokya tarihini yaklaşık 200 bebek üzerinden anlatan müze ilginç bir tecrübe sunuyor. Bir diğer ilginç müze ise kadın saçlarının toplandığı Avonos Saç Müzesi. Avanos Saç Müzesi; Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiş, onbinlerce kadın saç tutamını barındırıyor ve dünyanın en ilginç 15 müzesi içinde yer alıyor. Masalsı şehir ziyaretçilerini şaşırtmakta gayet başarılı.

İçinizdeki sanatçıyı serbest bırakmak için Avanos’ta çömlek yapımına katılın. Avanos çömlekleriyle ünlü. Hediyelik eşya almak için de buradan alışveriş yapabilirsiniz. Hazır gelmişken de Güray Müze’ye uğrayıp el yapımı eserlere göz gezdirebilirsiniz.

Fotoğraf ya da video çekimi için manzara arıyorsanız Kapadokya tam size göre. Mağara oteli, Peribacaları, Açıkhava Müzesi, balon turları, atlar… Hepsi apayrı, benzersiz deneyimler.

 

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses