×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Konaklama Deneyimi: Cave Otel

 

Rengarenk balonlarla bezeli eşsiz manzaraları, düşle gerçeklik arasında yolculuğa çıkaran doğa harikası peri bacaları, gizemli yer altı şehirleri ve tabii ki konaklamanın en mistik hali Kapadokya cave otel deneyimiyle bu eşsiz tablo görülmeye değer. O halde varsayalım ki seyahat planınızı yaptınız, Kapadokya cave otel rezervasyonunuzu yaptırdınız, uçak biletlerinizi aldınız… sırada ne var? Tabii ki Kapadokya’ görmeden dönmeyeceğiniz yerler listesi hazırlığı. O zaman harika bir yol haritası için ilk harikamızla başlayalım.

 

Göreme Açık Hava Müzesi

 

Kapadokya’nın binlerce yıllık tarihinde yaşayan sayısız medeniyetin izlerine en çok bu bölgede rastlanıyor. Kapadokya cave otel kahvaltınızın ardından hazırlanın, tarihe yolculuk başlıyor. Erken dönem Hristiyanlık yıllarında inşa edilen kiliseler, yaşam alanları, manastırlar… Burada görülecek çok şey var. 4. Yüzyıl’da insan zekasıyla doğa mucizelerinin harmanlandığı yapılara ev sahipliği yapan bu bölge, ülkemizin en kıymetli kültürel varlıkları arasında. Ayrıca Dünya Mirasları Listesi’nde çoktan yerini almış. Volkanik tüften oluşan büyüleyici dokusu görülmeye değer.

 

Yeraltı Şehirleri

 

Yer altı tünelleriyle büyüleyen Kapadokya cave otel deneyiminizin ardından sırada ne mi var? Yeraltı şehirleri! Keşfedilen 37 yer altı şehrinin yüzlercesinin hala saklandığı yerden ortaya çıkarılamadığı düşünülüyor. Ve sadece 7 tanesi turistik gezilere uygun olduğu için gezilip görülebiliyor. Ama bu kadarı bile insanı büyülemeye, hayret tünellerinde kaybetmeye yetiyor.? Bilinen en büyük yeraltı şehri Derinkuyu. Dünyanın dört bir köşesinden gelen turistlerin bir hayli ilgisini çekiyor. Hititler tarafından sığınak ya da savunma amaçlı inşa edildiği düşünülüyor. Derinliği 60 metreye kadar ulaşıyor.

 

Güvercinlik Vadisi

 

Burası onların. Vadi yamacındaki peribacalarına oyulan yüzlerce güvercinlik görülmeye değer. Amaç ne mi? Kapadokya cave otel deneyimini güvercinlere de yaşatmak J Demeyi çok isterdik ancak insanoğlu güvercin gübresinin tarımda verimi artırmak konusunda nasıl mucizevi olduğunu keşfetmiş ve farkında olmadan dünyanın ilgisini çeken bu eşsiz manzarayı inşa etmiş. Nazar boncukları, küpler, etnik süslerle bezeli bu bölge görülmeye değer.

 

Kızılçukur Vadisi

 

Kapadokya cave otel deneyimini tüm alanlarının tadını çıkararak sonuna dek yaşadınız. bölgenin doğa harikası her köşesine ayak bastınız… Sabahın bir körü kalkıp kiminiz balon sefası yaptınız kiminiz seyir terasında rengarenk gökyüzüne bakarak güneşi selamladınız… Bölgenin üzümleriyle tatlanan şaraplarının tadına da baktınız. O halde son günün güneşini batırıp, bir daha muhakkak görüşmek üzere sözleşip ayrılma vakti! O zaman eşsiz manzarasıyla vedanızı büyülü bir seremoniye çevirecek Kızılçukur Vadisi sizi bekliyor.

 

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses