×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Kapadokya Semalarında Drone Mücadelesi!

Bütün tarihi gizemli hiakyelerle dolu olan, bilinmeyeni bilineninden çok daha fazla olan Kapadokya tam bir medeniyetler buluşması.

Bundan 60 milyon yıl önce Erciyes, Güllü Dağ ve Hasan Dağı aktif volkanlarken püskürttükleri lavlarla Kapadokya’nın temelleri atılmış. Bu doğa mucizesi coğrafya, milyonlarca yıl yağan yağmurlar ve rüzgarların aşındırmasıyla bugünkü halini almış. Doğa ve tabiatın uzun süren emekleri bölgeyi adeta bir nakış gibi peribacalarıyla süslemiş. Adım başı hayranlık verici bir oluşumla ya da kültürel dokuyla karşılaşabileceğiniz Kapadokya’nın büyülü atmosferinde, sıradan bir akşam yürüyüşü dahi unutulmaz bir anıya dönüşebiliyor.

Kapadokya; yapılan aktivitelerin ve turların yanı sıra bu yıl Türkiye Drone Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde 27-28 Temmuz'da; İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası'nın üçüncü etabı tüm dünyanın katılımıyla Kapadokya’da gerçekleşecek. Kapadokya'da şampiyonaya özel olarak hazırlanan parkurda yerini alan pilotlar; hız ve manevra kabiliyeti yüksek, tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı araçlarla yarışacak. Çekilen tüm görüntülerin kolaj ve kurgusu da yine pilota ait olacak.

Türkiye Drone Şampiyonası'nın üçüncü etap yarışlarına Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 32 lisanslı pilot katılacak. Finali İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirecek şampiyona sonunda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye'yi temsil edecek. Şampiyon pilotlar, 17-22 Eylül'de düzenlenecek Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'teki Dünya Drone Kupası'nda da Türkiye’yi temsil edecek.

El değmemiş dokusuyla yüzyıllara meydan okuyan Kapadokya’da drone şampiyonasını izlemek ve keyifli anlara ortak olmak istiyorsanız hemen harekete geçin. Bölgenin 8 peri bacası içerisinde yer alan, bünyesinde müzeye kayıtlı 500’ün üzerinde tarihi eser bulunduran tek mağara oteli Anatolian Cave Houses heyecanınıza heyecan katmak için sizleri bekliyor.

 

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses