×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Kapadokya’da Konaklama

Kapadokya’ya gezmeye gidiyorsunuz ve nerede kalacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Kapadokya’da, en iyi Kapadokya mağara otelinde kalınır. 

Binlerce yıl önce taşların oyulmasıyla yapılmış mağaralar bugün aslına uygun restore edilerek mağara oteli konseptiyle hizmet veriyor. Masalsı şehre yakışan Kapadokya Mağara Oteli, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kapadokya Mağara Oteli Size Neler Vadediyor?

Mağaraların içine yapılmış otellerde peribacaları manzaralı odalarınızdan gökyüzünü izleyebilir, rengarenk balonların şenliğine şahit olabilirsiniz.

Bu farklı konsepti ile ister balayınızı ister tatilinizi mağara otelinde geçirebilirsiniz. Otel dışında bölgeyi keşfetmek isterseniz şarap bağlarını, vadileri, çömlek atölyelerini, Göreme Açık Hava Müzesini, Saç Müzesini mutlaka gezmelisiniz.

Bölgeyi keşfetmek için turlara katılmalısınız. Araçla çıkılamayan yerler için ATV turları, safari turları, atın iyileştirici gücüyle at turları, masalsı manzaralarıyla sıcak hava balon turlarını tecrübe etmelisiniz. Kapadokya’ya tekrar gelmek için bir sebebiniz olabilir. Hazır gelmişken Güray Müze’ye uğrayıp hediyelik el yapımı eserleri görebilirsiniz.

Kapadokya Mağara Oteli Anatolian Houses

Kapadokya’nın en iyi otellerinden biri olan Anatolian Houses, misafirlerinin tatilini en iyi şekilde geçirmesi için çeşitli imkanlar sunuyor. Mağaraların oyulmasıyla elde edilmiş odalar aslına uygun şekilde restore edilmiş, tarihi dokusunu koruyor. Otelin odalarında müzeye kayıtlı nadide tarihi eserler sergileniyor, böylece misafirler kendilerini tarihin içinde uyurken buluyor. Ayrıca, odalarda farklı bölgelerden toplanan kilim, halı ve seramikler bulunuyor. Yazın otelin bahçesinde coğrafyaya yakışır şekilde çeşitli türde çiçekler açıyor. Kışın da balkondan karla kaplı Kapadokya seyredilebiliyor. Bembeyaz örtüyle kaplı Kapadokya mağara oteli, konuklarına adeta görsel şölen sunuyor.

Yaz kış sıcak olan havuza, spaya, Türk Hamamı’na gitmek için zamanda yolculuk yapmanız gerekiyor. Anatolian Houses’da buralara yer altı tünelleriyle ulaşım sağlıyorsunuz. Yer altı tünelleri, yerleşim yeri olarak mağaraların yapımıyla eş zamanlı. Savunma, barınma , tehlikelere karşı önlem düşüncesiyle bölgeler arası ulaşım yer altı tünelleriyle sağlanıyordu.

Tatile bahane iş şahane diyen fotoğrafçılar için de Anatolian Hotel harika bir manzara sunuyor. Terasta Kapadokya’nın eşsiz manzarası harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Anı ölümsüzleştirmek için gökyüzünde süzülen balonlar, tüm ihtişamıyla coğrafyayı süsleyen peribacaları size ilham verecektir.

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses