×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Kapadokya´da Kış Turizmi

Sömestr tatili yaklaşırken planlar henüz yapılmadıysa önerilerimize kulak verebilirsiniz. Tabii ki Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran, çocuklarınız için dünyanın en gösterişli açık hava müzelerinden birine ev sahipliği yapan Kapadokya listenin başına yerleşiyor. Kış henüz kendini kar ile göstermemiş olabilir. Bu fırsattan faydalanıp Kapadokya Kış Turizmi deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Kapadokya’da Kışın Ne Yapılır?

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki, Kapadokya dört mevsim misafirlerine büyüleyici manzaralar, şaşırtıcı hikayeler sunuyor. Yani kışın gidilmez yazın gidilir kuralı burada geçerli değil. Siz nasıl bir tatil istiyorsanız Kapadokya en keyifli seyahatiniz için muhakkak bir alternatif sunuyor. Kapadokya Kış Turizmi istiyorsanız karla kaplı Peribacaları ya da bölgeye yakın Erciyes Kayak merkezini tercih edebilirsiniz. Masalsı coğrafyanın tadını çıkartmak için daha neyi bekliyorsunuz?

 

  1. Balon Turu: Gökyüzünde süzülen rengarenk balonların içinde olup bembeyaz coğrafyaya yukarıdan bakmak istemez misiniz? Yazın gördüğünüz haliyle kışın gördüğünüz hali bambaşka buna emin olabilirsiniz. Manzarayı asla unutmayacaksınız. Balonlar kışın 5.00 -5.30 arasında hava aydınlanmadan yükselişe geçiyor. Ve güneşin günü selamladığı an Kapadokya benzersiz bir görüntüye bürünüyor.

 

  1. Atla Gezmek: Bölgenin coğrafi özelliklerinden dolayı bazı yerlere motorlu araçlar giremiyor. Orijinal dokuyu bozmayan bölge sakinleri de buralara atla geziler düzenliyor. Bu arada ufak bir hatırlatma, Kapadokya kelimesi “güzel atlar diyarı” anlamına geliyor. Ayrıca çeşitli rahatsızlıklar için atla rehabilitasyon merkezi bulunuyor. Yani bölge halkı doğanın iyileştirici gücünden her şekilde faydalanıyor ve bunu misafirlerine de sunuyor.

 

  1. Safari Turu: Motorlu taşıtların giremediği bölgelere sadece atla gezi değil aynı zamanda ATV ve Jeep ile safari turları da düzenleniyor. Jeep Safariye 5 kişilik araçlarla çıkıyorsunuz. Bineceğiniz off-road araçlar ile kiliseleri, vadileri, tabiatın en muhteşem yerleri geziyorsunuz.

 

 

  1. Şarap Tadımı: Kapadokya’da üzüm bağları zenginliği var. Bu bağlardan doğal şaraplar elde ediliyor. Tamamen yerli ve doğal şaraplar hem gelen ziyaretçilere tatmaları için ikram ediliyor hem de yurtdışına gönderiliyor. Kapadokya Kış Turizmi için şarap yerinde bir karar. Butik şarapçılardan ev yapımı şarap alıp eve döndüğünüzde sevdiklerinize de ikram edebilirsiniz. Dilerseniz de sıcak şarap yapan mekanlarda şarap tadabilirsiniz.

 

  1. Müzeler: Kapadokya Kış Turizmi kapsamında Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere görülmeye değer birçok müze var. Göreme Milli Parkı ve Kapadokya 1985 yılında Unesco Dünya Mirası listesinde alınmış. Antik yer altı şehirleri, Peribacaları ve tarihi kalıntılarıyla misafirlerini bekliyor.

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses