×
Rezervasyon
| Online Rezervasyon
Telefon
| E-mail
Anatolian Houses

Aşkınıza Peribacaları Şahit Olsun

Hayatınızın en güzel günlerinden biri olan düğün gününüzün tarihi belli olduysa, balayı yerinizi seçmenin vakti gelmiş de geçiyor bile. Büyüleyici bir balayıcı için Kapadokya balayı otelleri araştırmanıza zaman kaybetmeden başlayın. Kapadokya; romantik ve unutulmaz bir balayı için ideal bir lokasyon. Balayınızdan Kapadokya balayı otelleri sayesinde eşsiz hatıralarla dönmek sizin elinizde.

Yüzlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın tarihi dokusu ve doğal güzellikleri heyecanla atan kalbinizin ritmini daha da artıracak. Türkiye’nin en çok tercih edilen bölgesi Kapadokya’da unutulmaz bir balayı tatili için yapabileceğiniz sayısız etkinlik var. Karar vermenizi kolaylaştırmak için Kapadokya balayı otellerinin en popüler seçeneklerini sizler için sıraladık.

Mağara Otelinde Balayı Keyfi

60 milyon yıl önce Erciyes, Hasan Dağı ve Güllüdağ’ın patlamasıyla oluşmaya başlayan peribacaları, dağlardan püskürtülen lav ve küllerin tarih boyunca kayalaşıp rüzgarın ve yağmurun etkisiyle aşınması sonucunda bugünkü hallerine ulaşıyor. Unesco tarafından da bir kısmı kültürel miras olarak korumaya alınan, düyanın sayılı güzellikleri arasındaki Kapadokya’da en çok tercih edilen konaklama türü de tabii ki dokusu bozulmadan restore edilen mağara oteller. Kapadokya balayı otelleri seçenekleri arasındaki mağara otelleri özellikle de çiçeği burnunda evli çiftlere özel süit odalarıyla büyüleyici bir ambiyans sunuyor. Mağara otellerinin yoğunlukta olduğu Göreme, aynı zamanda Kapadokya’nın en turistik bölgelerinden biri. Göreme’de milattan sonraki ilk yıllardan kalma taş kiliselerinin ve medreselerin bulunduğu bir de açık hava müzesi var. Bu açık hava müzesi de aynı zamanda Unesco’nun koruması altında.

Yeraltı Şehirlerini Keşfedin

Kapadokya’ya kültürel miras bırakan medeniyetler yüzlerce yıl sadece yerin üstünde değil, yeraltı şehirleri kurup oralarda da yaşadılar. Bu şehirler arası ulaşım da yine yer altı tünelleriyle yapılıyordu.  Toplam sayısının 200 civarı olduğu tahmin edilen yeraltı şehirlerinin otuz altı tanesi tümüyle gün yüzüne çıkarılabildi. Bir mimarlık harikası olarak kabul edilen bu şehirler bir hava koridoru etrafına inşa edilmiş. Bu sayede ne kadar aşağı inilirse inilsin oksijen miktarında hiçbir azalma meydana gelmiyor.

Kapadokya’yı Gökyüzünden İzleyin

Düğün döneminin verdiği yorgunluğu üzerinizden atar atmaz yapmanız gereken ilk şey; günün ilk ışıklarıyla romantik bir balon turuna çıkmak. Sabahın çok erken saatlerinde düzenlenen balon turlarında, güneş şehrin üzerinden doğarken aşkınızın en romantik anlarını yaşayabilirsiniz. Konakladığınız Kapadokya balayı otelleri, eğer isterseniz sizin için balon turu planlaması da yapacaktır.

Kapadokya’nın eşsiz manzarasını izlemeye doyamamışsanız hazır Göreme’deyken Aşk Vadisinden şehri izleyerek romantik balayınıza yeni ve unutulmaz bir anı daha ekleyebilirsiniz.

Kapadokya balayı otelleri deneyimi en romantik tatil deneyiminiz olacak, eşinizle çıktığınız aşk dolu yeni hayata tazelenmiş bir bakış açısı ile başlayacaksınız. Kapadokya balayı otelleri denilince akla gelen Anatolian Cave Houses, avantajlı konumu ve eşsiz ambiyansıyla aşkınıza aşk, anılarınıza unutulmaz deneyimler eklemek için hazır.

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses