×
Reserver
| Réservation En Ligne
Téléphone
| E-mail
Anatolian Houses

Turistlerin Vazgeçilmez Adresi Göreme

Dünya’da eşi benzeri görülmemiş doğal kaya oluşumları, masalları andıran peribacalarıyla süslenen vadiler, kayaların içine oyularak inşa edilmiş binlerce yıllık manastırlar, sıcak hava balonu gezisi başta olmak üzere yapılabilecek onlarca aktivite, Nevşehir’in Göreme beldesine her yıl nüfusunun yüzlerce katı turist çekiyor.

Türkiye’deki en önemli kültürel turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya’nın oldukça kolay ulaşılabilir konumunda olan 2 bin 500 nüfuslu Göreme’yi yılda, dünyanın dört bir yılından yaklaşık 3 milyon turist ziyaret ediyor. Turistlerin büyük çoğunluğu Göreme otellerinde konaklıyor. Kapadokya bölgesinde başka beldelerde konaklayanlar da Göreme’yi görmeden dönmüyor.

Göreme’de Gezilecek Yerler

Peribacalarının yoğunlukla bulunduğu Güllüdere, Kılıçlar ve Aşk Vadileri, freskleri ve doğal ambiyansı korunmuş kiliseler, manastırlar, şapeller, kayadan oyularak yapılmış yerleşim yerleri, Göreme otelleri misafirlerine dolu dolu bir kültür planı çıkarıyor. Bunlara bir de Kapadokya denilince akla gelen balon turları, ATV ve atla safari gibi popüler etkinler eklenince bölgeyi ziyaret edenlerin yapılacaklar listesi oldukça keyifli ve dolu oluyor.

Unesco Dünya Mirasları listesinde yerini almış olan Göreme Açık Hava Müzesinin yıllık ziyaretçi sayısı ortalama 1.5 milyon! Göreme Açık Hava Müzesi, Hristiyanlığın ilk yıllarında sığınma ve ibadet alanı olarak kullanılmış. Bölgede bulunan onlarca kilise ve manastır, ilk manastıra yaşamının başladığı yer olmuş.

Tarihi Ambiyanstan Gelen Huzur

Göreme otellerinde kalmayı seçenlerin, ilk tercihi genellikle binlerce yıllık kültürel mirasın tamamen korunduğu, eşsiz ambiyanslarıyla mağara otelleri oluyor. Mağara oteli denilince akla ilk gelen Anatolian Houses; misafirlerine benzersiz bir konfor ve huzur vadediyor. Anatolian Houses, 12 peribacasının içine, doğal yapı tamamen korunarak kurulmuş bir Göreme oteli. Otelin spasına, restoranına Kapadokya’nın ünlü yeraltı geçitleri referans alınarak yapılmış geçitlerden gidiliyor, bölgenin ünlü şarap üreticisi Kocabağ’ın otel için özel ürettiği şarap ise 24 saat Anatolian Houses’ın çeşmesinden akıyor.

Bölgenin gezilmesi gereken yerlerine yakınlığıyla dikkat çeken Anatolian Houses’tan her yere yürüyerek bile ulaşabiliyorsunuz. Kapadokya’nın simgelerinden biri olan balonların sadece birkaç metre uzağında olan otelden balonların kurulmasını ve kalkışlarını izleyebiliyorsunuz. Sabah kahvaltınızı, otelin terasında rengarenk manzarayla yapmanın keyfini asla unutmayacaksınız.


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses