×
Reserver
| Réservation En Ligne
Téléphone
| E-mail
Anatolian Houses

Rengarenk Gökyüzüyle Kapadokya

Kapadokya denince akla muhteşem dokusunun yanında rengarenk balonların gökyüzünde süzülürken oluşturduğu muhteşem manzaralar geliyor. Dergilerde, internette, televizyonlarda gördüğümüz bu peri masalını andıran görüntüler ile balonlar şüphesiz peri bacaları kadar ünlü. İnsanları sanki bir masalın içerisindeymiş gibi hissettiren, gökyüzünü dolduran rengarenk ve kocaman balonlar...

Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden, Unesco Dünya Mirasları’nın da bi parçası olan şehrimizdeKapadokya balon turu kültürün büyük bir parçası. Peri bacalarını, eşsiz güzellikleriyle gökyüzünde süzülen bir balonun içinden yukarıdan izlemek ya da peri bacalarının gölgesinde havada asılı duran o rengarenk balonları aşağıdan takip etmek hemen herkesin yaşamak isteyeceği bir deneyim.

Sıcak Hava Balonlarıyla Güzelleşen Kapadokya Semaları

Kapadokya balon turu genelde gün doğumunu yakalayabilmek için daha gün aydınlanmadan başlıyor. Kalkış için bekleyen balonlar alev veren bir mekanizma yardımıyla ateşleniyor ve içleri sıcak hava ile doluyor. Balonların şişerek ortaya çıkmasıyla eşsiz güzellikler gün doğmadan gökyüzünü süslemeye başlıyor. Alacakaranlıkta sadece alevin ışığıyla aydınlanan balonlar nefes kesici bir güzellik sunuyor. 

Balonlar, Kapadokya balon turu için hazır olduğunda misafirler sepetlere biniyor ve gün doğumuna doğru yavaş yavaş gökyüzüne yükselmeye başlıyor. Kapadokya’da güneşin peri bacalarının arasından doğuşunu gökyüzünden izlemek, kızıl rengin tüm vadilere, tüm taşlara dokunduğunu izlemek benzersiz bir deneyim. Kapadokya balon turunuz bir iki saat için de olabilir, gün boyu da. 4-20 km arası alanda gerçekleşen bu turda peri bacaları arasında dolaşır, vadilerin eşsiz güzelliklerine şahit olursunuz.

Eğer balonlar yükseldiğinde Kapadokya balon turunda değilseniz, aşağıda da benzersiz manzaraya şahit oluyorsunuz. Hele ki konaklamanızı Anatolian Houses’ta yapıyorsanız, peri bacalarının eşsiz dokusundan oluşmuş olan otelden sadece 1 km uzaklıktaki alanlardan kalkan balonları, odanızın penceresinden, terasından veya otelin bahçesinden izleyebiliyorsunuz. Eğer tatil planınızda Kapadokya balon turu yapmak varsa Anatolian Houses ile iletişime geçip sizin için rezervasyon yapmalarını isteyebilirsiniz.

Kapadokya balon turu sizi özgürleştirecek, bakış açınızı değiştirecek. Anatolian Houses’a rezervasyon yaptırırken sadece bir tatil için değil, eşsiz deneyimler için yerinizi ayırtacaksınız. Anatolian Houses ve Kapadokya balon turu hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir ya da bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses