×
Reserver
| Réservation En Ligne
Téléphone
| E-mail
Anatolian Houses

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Eşsiz ve göz alıcı güzelliğiyle içinizde adeta bir masalın içinde yaşıyormuş hissi uyandıran, asırlarca yıl öncesinden oluşumu başlamış doğa harikalarıyla güzel atlar diyarı Kapadokya

Her tarafı büyüleyici güzelliklerle bezenmiş olan Kapadokya’yı keşfetmek için kısa bir zaman maalesef yeterli değil. Ancak zamanınız kısıtlıysa bunu iyi değerlendirmeli, zamanınızı yola harcamamak için konaklamanızı avantajlı konumları olan Kapadokya Cave Otel seçeneklerinden seçmeli ve Kapadokya’ya gelmeden önce güzel bir rota oluşturmalısınız. İşinizi biraz daha kolaylaştırmak için sizler için Kapadokya gezi rotası önerisi hazırladık.

Asırlarca yıl boyunca kendiliğinde oluşmuş olan sanat eserleri olan peri bacalarıyla, aşınmış kayalarıyla, yer altı şehirleriyle, manastırlarıyla Kapadokya dünyada eşi benzeri bulunmayan bir yer. İlk olarak Kapadokya’ya gelip bu coğrafyanın büyülü havasını solumaya başladığınız an da kendinizi Kapadokya’yı keşfetmeye adayacaksınız bizden söylemesi. Kapadokya cave otelinize yerleştikten sonra etrafın güzelliklerini görmeye hemen başlayabilirsiniz.

Göreme Milli Parkı Açıkhava Müzesi

İlk durak; konakladığınız Kapadokya cave otele çok yakın olan Göreme Milli Parkının içerisinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi. Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan yapıların her biri eskiden yaşam alanı olarak kullanılmış. İçerisinde 18’den fazla büyüleyici yapıda ki kayaların içine oyulmuş kiliseler bulunuyor. Bunlardan en ünlüleri Tokalı Kilise, Karanlık Kilise ve Yılanlı Kilise yüzlerce yıllık ve kültürel miras olarak korunan kiliselerdir. Hristiyanlığın ilk yayıldığı dönemlerde Göreme’nin korunaklı yapısı için burası Hristiyanların sığınma noktası olmuş ve Aziz Basil öncülüğünde manastıra yaşamının ilk başladığı yer olmuş.

Aşk Vadisi

Diğer durağımız; batımını seyrederken derin hayallere dalabileceğiniz eşsiz gün batımı manzarasıyla ve iki aşığı anlatan efsanesiyle bilinen Aşk Vadisi’ne gidebilirsiniz. Aşk vadisi, birbirine düşman iki sülalenin çocuklarının birbirine aşık olması üzerine romantik buluşmalarının adresi olmuş. Derler ki Aşk Vadisi’ne çıkan çiftler sonsuz mutluluğa kavuşur, bekarlar ise hayatının aşkını çağırır.

Yeraltı Şehirleri

Mutlaka görmeniz gereken diğer yer ise Derinkuyu Yeraltı Şehri. 1963 yılında tesadüfen bulunan Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kapadokya’nın en geniş yeraltı şehridir. Büyük bir topluluğun içerisinde barınabileceği büyüklükte olan ve içerisinde insanların yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamaları için erzak depoları, kiliseler, havalandırma bacaları, tuvaletler ve su kuyuları bulunan bu yeraltı şehrinin 8 katı ziyaretçiye açık. Yeraltı şehrinin derinliklerinde kaybolmak ve Asurlar zamanına kadar giden bu gizemi yaşamak isterseniz Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni es geçmeyin.

 


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses