×
Reserver
| Réservation En Ligne
Téléphone
| E-mail
Anatolian Houses

Kapadokya’da 4 Mevsim Tatil

Kapadokya’da yapılacak tüm aktiviteler bölgenin özgün dokusu gereği her mevsim hayranlık verici manzaralarla misafirlerini karşılıyor. Peribacaları yaz aylarında günün her saatinde aldıkları farklı ışıklarla renkten renge bürünürken kışın karlar altında kalan şehir masal tadında bir tatil vadediyor. Bahar aylarında vadiler yeşile boyanıyor, balon manzaralarıyla çevrili gökyüzü bölge sakinlerini düşsel yolculuklara çıkarıyor. Peki Kapadokya’da neler yapılabiliyor?

 

Liste Başı: Cave Otel’de Konaklama!

 

Bölgenin dokusu bir kez gözünüze değip hikayesi kulağınıza çalınınca, 6000 yıldır Kapadokya’da yaşayan farklı medeniyetlerin yaşam alanlarında bir gece geçirme arzunuza engel olamayabilirsiniz. Olmayın da J Özgün dokusu korunan peribacalarına oyularak yapılan cave otellerin müthiş ambiyansını muhakkak yaşayın. Günün ilk ışıklarıyla terasınızdan balonlarla bezenmiş gökyüzü seyriniz sırasında kahvenizi yudumlayın. Bölgenin üzümlerinden yapılan meşhur şaraplarıyla günü yine aynı rengarenk gökyüzü altında uğurlayın.

 

Balon Turuna Katılmadan Dönmeyin!

 

Ömürde bir kez yapılacak, muhtemelen de tadı damaklarda kalacak aktivitelerin başında gelen balon gezisi listenizde muhakkak yer almalı. Gün henüz aydınlanmadan çıkılan, masallardaki gibi sıcak hava balonuna ilişik sepetin içinde bambaşka bir yolculuğa çıkaran, göklerden izlenen kuşbakışı manzarası ile kendine hayran bırakan bu aktivite hayatınız boyunca zihninizde canlanıp dönem dönem kendini hep hatırlatacak.

 

 

Tatilinize Heyecan Katacak At Safari ya da ATV Turlarına Katılın!

 

Bölgenin adı güzel atlar diyarı olunca, atlar ile safariye çıkmamak ve tabii ki bu güzelliklere şahit olmadan dönmek olmaz. Bölgenin farklı dokusu, araçla ya da yürüyerek keşfedilemeyecek yerleri için Kapadokya’da harika aktiviteler düzenleniyor. İster arazi araçlarıyla ister ATV ile. Ya da birbirinden güzel atlarla keşfe çıkabilir, Kapadokya rüyanıza el değmemiş güzellikler ile renk katabilirsiniz.

 

Çömlekçilik Sanatının Doğuşuna Şahit Olun!

 

Bölgenin en kıymetli eserleri, yine bölgeye ait çamurun şekillendirilmesiyle ortaya çıkan birbirinden hayranlık uyandırıcı çanak, çömlekleri seyretmekle kalmayın, kendi eserinizi yapın. Kapadokya’ya gelip çömlek atölyesine uğramamak, elini çamura bulaştırmamak olmaz.

 

Bölgenin 8 peribacası içerisinde yer alan tek cave oteli Anatolian Houses, bünyesinde bulunan müzeye kayıtlı 500’ü aşkın eseriyle, misafirlerine bölgenin tüm el değmemiş dokusunu keşfetme imkanı sunuyor.


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses