×
Reserver
| Réservation En Ligne
Téléphone
| E-mail
Anatolian Houses

Göreme’de Tarihi Dokuyu Yaşayın

Kapadokya, asırlara dayanan benzersiz yapıları ve onlarca medeniyetlerden kültürel miraslarla eşsiz bir tarihe ev sahipliği yapıyor. Yerli ve yabancı birçok turist bu tarihten ilham almak için Kapadokya’ya akın ediyor. Güzelliklerle dolu Ürgüp, Göreme, Ihlara Vadisi, Selime, Uçhisar, Avanos, Zelve… Kapadokya’nın her köşesi ayrı bir tarih, ayrı bir görsel ziyafet.

Göreme Cave Otelleri

Nevşehir, Ürgüp ve Avanos üçgeni arasında, etrafı göz alıcı vadilerle çevrili bir bölgede yer alan Göreme sınırları içerisinde çok sayıda tarihi konak ve mağara evleri bulunduruyor. Bu konaklar ve evlerin kullanılamayacak durumda olanları, dokusu tamamen korunarak aslına uygun restore ediliyor ve eşsiz bir konaklama deneyimi için otele dönüştürülüyor.

Kapadokya denildiğinde akla gelen ilk şey şüphesiz peri bacaları! Peri bacaları, milyonlarca yıl boyunca rüzgârın ve yağmurun aşındırması ile oluşmuş. O zamanlar bir iç deniz olan Kapadokya bölgesi önceden aktif yanardağ olan Erciyes dağı, Güllüdağ ve Hasan Dağı’nın püskürttüğü lavlar ve küller ile kuruyarak bir tüf tabakası oluşturmuş. Zaman geçtikçe yağmur ve esen şiddetli rüzgârlar burada aşınmaya neden olmuş ve sert olan lav parçaları tepede kalıp altındaki kil, kumtaşı ve külden oluşan kısmın aşınmasını önlemiş ve peri bacalarının bugünkü haline gelmesini sağlamış.

Dünyada başka hiçbir bölgede bu kadar yoğun görülmeyen peri bacaları bu yüzden UNESCO Dünya Miraslarının arasında koruma altında. Bu eşsiz doğaya sahip olan bölgeyi, doğanın içinden seyretmek ve masalsı bir konaklama deneyimi yaşamak için göreme oteli tercihinizi cave otelleri arasından yapın.

Eşi benzeri bulunmayan bu bölgede doğanın olağanüstülüğüne şahit olmak isterseniz Göreme Milli Parkı’nı mutlaka görmelisiniz. Köklü tarihi ve muhteşem doğasıyla duruşunu hiç bozmayan peri bacaları, vadiler ve kiliseleriyle Göreme Milli Parkı içinde Göreme Açık Hava Müzesi’ne sahip.

Benzersiz Ambiyans Anatolian Houses Farkıyla

Göreme Açıkhava Müzesi, Göreme oteli olan Anatolian Houses’a sadece 2 km uzaklıkta. Göreme Milli Parkı içerisinde ki mağaralarda yer alan, elle oyulmuş taş odalara sahip bu lüks cave otelde konaklayarak, muhteşem güzelliklere yakından şahit olabilirsiniz.

Göreme görkemli peri bacalarıyla, çok sayıda kilisesiyle, mantar şeklindeki yeryüzü oluşumlarıyla ve kayalara oyulmuş evleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer. Siz de göreme oteli denilince akla gelen Anatolian Houses’a rezervasyon yaptırarak bu eşsiz doğa güzelliğinin tadını çıkarın.


Rezervasyon: +90 384 271 2463
info@anatolianhouses.com.tr
Anatolian Houses